Apple Vision Pro Tanıtıldı

Cihaz öncelikle tasarım olarak klasik Apple çizgisinde yer alıyor. Elastik kafa bandı ve crown tuşuyla Apple Watch'a gönderme yapan cihaz, önden akıllı bir ekrana sahip kayak gözlüğü gibi görünüyor. Yandan bakıldığında ise Meta Quest'lere benziyor. Ancak bakıldığında Quest'ten ayrılan yönleri var. Örneğin Vision Pro'da oyun oynamak isterseniz PlayStation kontrolcüsüne ihtiyacınız var. Vision Pro'nun hedefleri arasında da oyun deneyimini üst düzeye taşımak yok zaten sol taraftan sarkan bataryası buna pek de izin verecek gibi durmuyor. 

Oyun tarafındaki en büyük destek şaşırtmayacağı üzere Apple Arcade tarafına geliyor. Apple'ın oyun platformu için hazırlanan mobil oyunları destekleyen cihaz, Xbox ve PlayStation kontrolcüleriyle oyun oynatabiliyor.

Açıklandığı kadarıyla bu batarya ile cihazı kablosuz kullanmanın süresi 2 saat. Yani tanıtımda da olduğu gibi film izlemek isterseniz 2 saati geçmeyen bir film olmalı. Eğer çalışan biriyseniz ve tüm gün görüşmeleri buradan yapmayı hedefliyorsanız bu da mümkün olmayacak zira 2 saat sonra ya batarya değiştirilmesi gerekecek ya da şarj edilmesi gerecek, yani tercih edilirse kablolu bir şekilde şarj olurken kullanmak gerekecek.

Yine de cihazda yer alan yüksek çözünürlüklü ekran hem cihazlarınızdaki uygulamaları tek bir yerde topluyor hem de eğer dışarıdan birisiyle iletişim kurmanız gerekirse göz teması kurmanıza olanak tanıyor. EyeSight sistemine dayanan bu özellik temelde cihazı takan kişinin gözlerinin dışarıdan görünmesini sağlıyor.