ChatGPT Mobil Uygulaması

ChatGPT'nin mobil uygulaması Türkiye'de yayınlandı

ChatGPT Mobil Türkiye'de İOS ve Android cihazlar için kullanıma açıldı. OpenAI tarafından geliştirilen metin tabanlı yapay zeka ChatGPT'nin mobil uygulamasının ücretsiz olarak hizmet sunan yapay zekanın premium versiyonu da mevcut.

OpenAI tarafından 20 dolar ödeyen premium kullanıcılara daha gelişmiş bir yapay zekâ olan GPT-4'e ve sesli konuşma sistemi Whisper'a erişim imkanı sağlanıyor.

ChatGPT Android İndirme Linki

Uygulamaya giriş yaptığınızda, tarayıcı sürümüne benzer bir şekilde ekranın alt kısmında bulunan mesaj kutucuğundan komutları (prompt) oluşturmaya başlayabiliyorsunuz. Hesabınızla giriş yaptığınızda ChatGPT'yi Türkçe dilinde kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda Apple'ın konuşma tanıma ve OpenAI'ın açık kaynak konuşma tanıma sistemi Whisper'dan faydalanarak sesli komutlar da oluşturabiliyorsunuz.

ChatGPT'nin sohbet geçmişlerini kaydettiğini ve verdiğiniz yanıtları modeli eğitmek için kullandığını hatırlatmakta fayda var. Eğer bu özellik aktif ise uygulamada gerçekleştirdiğiniz sohbetleri, masaüstü sürümünde de bulabiliyorsunuz. Sohbet geçmişi kaydetme özelliğini kapattığınızda ise veri paylaşımının sonlandırıldığını ekleyelim.

Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan uygulama, ChatGPT Plus için 20 dolarlık uygulama içi satın alma seçeneğine sahip. OpenAI ilerleyen dönemde ChatGPT'nin Android sürümü de piyasaya sürmeyi planlıyor.